Dlaczego Zanzibar?

Odpoczywaj i zarabiaj na Zanzibarze

Zanzibar nazywany jest "wyspą przypraw" - cały Archipelag Zanzibar charakteryzuje się ich obfitością. Na Zanzibarze uprawia się m.in. pieprz, gałkę muszkatołową, goździki, wanilię, cynamon i imbir, które, prócz oleju kokosowego są głównymi towarami eksportowanymi z wyspy. Ponadto z Zanzibaru eksportuje się wodorosty i rafię. Dobrze rozwinięte jest rybołówstwo, ale najważniejszą rolę w gospodarce odgrywa stale rozwijająca się turystyka.

Poznaj możliwości

Co warto wiedzieć

Wspaniały klimat i rajski krajobraz
Ponieważ wiele miejsc turystycznych na świecie uległo inwestycyjnemu „przegrzaniu”, istnieje prawdziwy apetyt na znalezienie lokalizacji, które sprzyjają stworzeniu ośrodków życiowych wraz z infrastrukturą we wspaniałym klimacie, wciąż dziewiczych, rajskich krajobrazów.

Rozwój turystyki
Dane pokazują ogromny wzrost napływu turystów odwiedzających wyspę sięgający 28% rok do roku.
2021 zamknął się liczbą blisko pół miliona turystów. Podąża za tym konsekwentnie szybki rozwój miejsc i usług wspierających turystykę, czyniący Zanzibar miejscem z ciekawszą ofertą dla odwiedzających.

Rozwój gospodarki
Według danych Banku Światowego, sektor usług w Tanzanii zaledwie w pierwszej połowie 2021 roku wzrósł z czego połowa przypada na Zanzibarską autonomię.

Jedno z najgorętszych miejsc
inwestycyjnych na świecie

Popularność Zanzibaru jako miejsca podróży stale rośnie. Dla inwestorów istnieje wiele powodów, aby skupić się na regionie. Kluczowym czynnikiem jest to, że Zanzibar jest stabilny. Pod względem politycznym, społecznym i gospodarczym region okazuje się trafionym kierunkiem.

Liczba turystów odwiedzających Zanzibar
wzrosła pięciokrotnie w ciągu ostatnich 20 lat

Ostoja normalnego życia

Od początku pandemii koronawirusa Zanzibar umacnia swoją pozycję jako ostoi normalnego życia w bajkowej scenerii. Polityka władz daje okazję tysiącom ludzi zmęczonych ograniczeniami w swoich krajach do zmiany swojego miejsce zamieszkania na jakiś czas lub na stałe.

W roku 2021 liczba turystów wyniosła blisko pół miliona odwiedzających, w porównaniu do chwilowo na szczęście tylko ograniczonego pandemią roku 2020, gdy Zanzibar przyjął 260 000 gości.

Z liczbami mocno na trajektorii w górę, istnieje prawdziwy apetyt na nowoczesne jednostki mieszkalne na Zanzibarze.

Pokusa inwestowania

Przy tym dochodzi pokusa inwestowania, gdy lokaty bankowe nie spełniają oczekiwań, a ceny nieruchomości galopują. Nieodparcie przychodzi refleksja, że w cenie mieszkania w zatłoczonym mieście można mieć bungalow czy apartament w rajskiej scenerii, w cudownym, tropikalnym klimacie z trzystoma dniami słońca w roku.

Ponadto, decydując się na czasowe wynajmowanie zakupionej nieruchomości, można liczyć na dużo szybszy okres zwrotu zaangażowanego kapitału, niż ma to miejsce w Europie.

Gwarancja najmu

Zagwarantować możemy na pewno, że na Zanzibarze przez 10 miesięcy w roku będzie piękne słońce i niebo! SEZON TURYSTYCZNY NA ZANZIBARZE TRWA 300 DNI w ROKU!

Należy pamiętać, że w każdym przypadku warto usługi zarządzania swoją nieruchomością powierzyć profesjonaliście, który nie tylko zadba o potrzeby gościa, ale w tym przypadku, przede wszystkim zaopiekuje się nieruchomością, dbając o jej standard i bezpieczeństwo.

Mając powyższa na uwadze, Mystique Residences & Resort oferuje nie tylko nieruchomości – perły, ale także bezpieczną ofertę obsługi najmów, zapewniając szybki przychód właścicielom, którzy zakupili swoje nieruchomości z myślą o zarabianiu na nich. 

Wspaniały klimat i rajski krajobraz

Życie we wspaniałym klimacie i otoczeniu wciąż dziewiczych, rajskich krajobrazów

Modny kierunek turystyczny

Liczba turystów odwiedzających Zanzibar wzrosła pięciokrotnie w ciągu ostatnich 20 lat

Stabilna gospodarka

Stały, wysoki wzrost gospodarczy w ciągu ostatniej dekady wg. raportów Banku Światowego

Otwartość i gościnność mieszkańców oraz rządu

Rządowe gwarancje dla inwestorów oraz ochrona prawa własności.
Ćwierć dochodu miejscowej ludności pochodzi z turystyki

o Wyspie

Co warto wiedzieć

W tłumaczeniu z arabskiego Zanzibar oznacza „wybrzeże czarnych ludzi”. Jest największą z archipelagu trzech wysp (Unguja i Pemba), z głównym miastem o tej samej nazwie, i z jego najstarszą częścią - Stone Town, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Języki urzędowe: suahili, angielski
Ruch: lewostronny (Brytyjski)
Strefa czasowa: GMT+3
Liczba stałych mieszkańców: około 630 tys.
Powierzchnia: 1658 km2 (Warszawa: 517,2 km2)
Prąd: 220 - 240 V AC, 50 Hz (jak w Europie)
Średnie temperatury:
lato: 36°C | zima: 26°C

Historia

W przeszłości ważny i barwny ośrodek handlu.
Odwiedzali ją Asyryjczycy, Arabowie, Egipcjanie, Hindusi, Persowie, Holendrzy i Chińczycy. Następnie Portugalczycy, którzy zostali wyparci przez sułtanów Omanu. w XVIII i XIX wieku stanowiła centrum handlu niewolnikami.

W XIX wieku osiedlili się tu hinduscy bankierzy i kupcy europejscy. O wpływy na wyspie walczyli Brytyjczycy, Niemcy i Francuzi. Do 1964 roku Zanzibar znajdował się pod protektoratem brytyjskim, a następnie 26 kwietnia 1964 roku Zanzibar utworzył wraz z Tanganiką nowe państwo – Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Półautonomiczny Zanzibar rządzi się własnymi prawami. Ma własny rząd, składający się z przedstawicieli ludności arabskiej, hinduskiej oraz afrykańskiej. Mieszkańcy Zanzibaru w większości nie poczuwają się do bycia Tanzańczykami.

Idealne miejsce na urlop

moc atrakcji dla każdego

Stone Town

Freddie Mercury Museum

Plantacja przypraw

Prison Island i inne wyspy

Mtende beach

Lokalna kuchnia

Rejsy

Nurkowanie

Park Narodowy Jozani

Jaskinie/ Caves Zanzibar

Centrum Motyli

Safari Tanzania

Biuro sprzedaży

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

ul. Spokojna 22, 81-549 Gdynia, Polska

UWAGANa każde zapytanie z formularza odpowiadamy w ciągu 24h. Jeśli nie otrzymają Państwo odpowiedzi, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny, WhatsApp, bądź email.

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Preferowana forma kontaktu:
* przez Mystique Zanzibar

Zamieszkaj w rajskiej scenerii Afryki

Pośrodku dziewiczych plaż Zanzibaru

„Wyspa przypraw” każdego roku ściąga turystów z całego świata szukających pięknych plaż, kolorowych raf koralowych oraz doskonałej kuchni, stanowiącej niepowtarzalną mieszankę smaków arabskich, hinduskich i afrykańskich. Bogactwo przyrody, doskonały klimat, przyjazna ludność lokalna i różnorodna oferta turystyczna wydaje się wystarczającym zaproszeniem do odwiedzenia wyspy.
Na chwilę, albo do pozostania na dłużej.

Plaża z palmami

3 min

najbliższe Lotnisko

60 km

Port morski

55 km

Ocean indyjski

65 m

Janssen&Philips Development Sp. z o.o.

NIP: PL588-22-42-793,
Regon: 220476933,
NR KRS: 0000287248
Siedziba Spółki: ul. Biwakowa 47, 80-299 Gdańsk POLAND
Kapitał zakładowy: 1 440 000 zł

Furaha Investment LTD

REGISTRATION NUMBER by Revolutionary Government of Zanzibar: Z0000110543,
TAX ID: 152-999-836
REGISTRATION ADRESS: Region: Mjini Magharibi - Unguja, District: West 'B', Ward: Chukwani, ZANZIBAR HOUSE OF REPRESENTATIVES

Niniejsza prezentacja jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.
Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ofert. Rzuty i powierzchnie lokali zostały opracowane na podstawie koncepcji architektonicznej i mogą ulec zmianie w końcowym projekcie.

© 2024
Mystique
Twój hotel na Zanzibarze